Da, este alegerea fiecaruia.

In rest, vis-a-vis de consum, comparari mere cu pere doar de dragul de a ma contrazice, asa ca nu vad unde este informatia eronata.

De ex: hap ac2-ul are un consum de 16 in full load, acum, evident ca media este mai mica. Monstrul dat exemplu de tine, are un consum si mai mare lasand la o parte pretul… nesimti, as spune eu. Daca solutia ta consuma mai putin de atat, desi m-as mira, good for you.

Totusi, pentru o discutie productiva din care oamenii sa traga niste concluzii sanatoase, ar fi bine ss nu mai fim atat de defensivi si sa-i consideram pe altii slabi informati, nepregatiti samd, doar pentru ca nu-i cunoastem.

PS: “o alta”. Ce informatii eronate am mai dat eu si nu stiu. Chiar te rog, sunt umil si dispus sa invat daca mi se demonstreaza cu argumente ca bat campii.

PS2: asta cu rpi-urile si pfsense este oricum oarecum inafara subiectului, dar bine de stiut pentru “temerari”. Userul de rand nu o sa-si bata capul cu asa ceva. La fel si pentru ultima fraza, nu se aplica scenariului de homeuse decat poate pentru entuziasti care au si infrastructura necesara [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk