Nu-mi place cand esti ironic cu fazele astea - este absolut tipic tie - nu-ti place, canta la alta masa - uneori imi pare ca ai uitat rolul forumului, acela de discutie, de a ne spune pareri pro sau contra asupra unui produs/joc.
Dar de fapt nu e chiar asa - nici macar nu am alternativa, pentru ca nu-mi place Android nici sa ma bati si atunci, tot sper la ceva mai bun in fiecare an, dar din pacate, ei doar din x in x ani chiar imbunatatesc ceva cu adevarat.

Da, mie mi se par mediocre camerele, pe partea de fotografie - si am facut mii de poze in ultimul an cu el si stiu foarte bine ce spun. Ori ies poze miscate desi e lumina buna, ori imi baga automat macro desi nu e nimic aprope, ori dureaza prea mult pana declanseaza prima poza - pt ca deh, trece anu si trebuie ingreunat telefonu pentru upgrade - ori imi pune night mode automat desi e lumina suficienta si ma pune sa stau 1-2s pentru nimic, ori in portrait mode se vede oribil conturul la blur si multe multe multe alte probleme la photo.

Heck, doar eu stiu cate videos mi-a stricat pentru ca decide el sa intrerupa sunetul random in video, sau pt ca, nefiind mereu pe mono sound (ca deh, nu suntem in 1900), daca dau zoom, imi izoleaza si nu mai aud nimic din jur. Iar astea sunt efectiv amintiri stricate cu copilu, ceea ce pt mine valoreaza mai mult decat orice altceva, iar astea pe video sunt probleme pe care nu le aveam pe iPhone X, spre ex, sau pe orice alt iPhone anterior.
Dar nu vorbeste nimeni despre ele - asa cum postasem si pagina anterioara si nu a zis nimeni, nimic.