Pai, din punctul meu de vedere, cu mici exceptii, Call of Duty a avut de-a lungul istoriei campanii solide si a oferit in general un pachet extrem de generos -> Campanie solida + Multiplayer seamless + Special Ops/Zombies.

In ciuda faptul ca 80% din public joaca acest joc pentru Multiplayer (si mai nou pentru mizeria aia nenorocita de Warzone care este un flagel mai mare decat Ultimate team din Fifa), a fost intotdeuna o parte de public pentru care campania a fost importanta, me included.
Call of Duty ne-a adus personaje ca Zakhaev, Makarov, Cpt. Price, Soap MacTavish, Ghost, Jonathan Irons, etc... n-ai cum sa afirmi tu ca si jucator de COD ca la un moment dat n-ai fost impresionat de unul dintre aceste caractere.
Campaniile in general (cu exceptii desigur) au fost solide, dinamice, engaging, frumoase dpdv artistic, mereu un plus pentru joc.

Apoi, mergem la Multiplayer unde nu cred ca poate afirma cineva ca in afara de cateva exceptii (Destiny, altele?) mai exista alte jocuri cu o mecanica de shooting mai buna decat Call of Duty.
Nu sunt un bun orator asa ca nu detaliez fiecare aspect, in general, feedback-ul armelor, mecanica, fizica tot... oameni buni Call of Duty a inventat asta, ei i-au impins pe altii sa mearga pana la nivel de perfectiune in ceea ce numim azi weapon crafting intr-un shooter.

Apoi sigur, intervine subiectivitatea, ca X poate spune ca alt joc e mai bun, completely fair, eu n-am afirmat niciodata ca trebuie sa ne inchinam la Call of Duty, au avut si iteratii proaste cum este aceasta ultima, se pare.
Dar, sa vii ca un nenorocit si sa dai nota 4 unui joc care este functional dar mediocru, apoi sa-mi spui ca acelasi multiplayer care anul trecut era de 8/8.5 este acum de 6, mi se pare rautate si prostie, nu recenzie.

Da-i ba un 6/6.5 overall ca nu este atat de prost jocul din ce vad, fa-i ba anestezie cu masca si pune-l la culcare cu respect si pastreaza-i onoarea si demintatea, dar nu-l impusca ba in cap ca pe orice ordinarie de joc de buget plin de buguri.

Bine ma, va plac curcubeele nici o problema, omorati tot ce e vechi si batran si reinventati voi lumea, dar nu fiti ba nenorociti cu o serie care indiferent de sinusoida notelor de-a lungul timpului, a facut istorie!