Incredibil de bun jocul

Am cateva ore pana acum, dar sunt absolut uimit de ce vad si joc. Nu ma refer la partea grafica (am facut greseala sa-l joc imediat dupa Alan Wake 2 ) dar gameplay, combat, level design, UI (mult peste jocurile Souls de la from) sunt la superlativ. Efectiv imi este greu sa-l las din mana, chiar daca sunt unele lupte mai grele decat ar trebui.

Are si multe chestii care ajuta, gen o poveste interesanta si mai bine spusa decat in jocurile from sau lucruri marunte ce tin de UI, gen faptu ca se coloreaza "souls" pe care le ai in albastru, daca ajung sa-ti faci upgrate la points, sau cand dai teleport, iti arata ce obiecte importante mai sunt in anumite zone sau ce ai deja si cu care poti sa termini anumite side quests.

Cumva, l-as asemana mai mult cu jocurile The Surge, decat cu serial Souls, tocmai pentru ca este mai accesibil si cumva mai interesant, cel putin pentru mine.

Zeu tot Sekiro ramane dar mi se pare excelent Lies of P pana acum si sper sa-l pot termina (sa nu ma blochez la vreun boss).