Este o mare diferenta intre in-game si in-engine.
Trailerul este un colaj de in-engine cutscenes, si foarte probabil ruleaza pe un PC high-end, daca nu chiar un workstation.
Cutscene-urile sunt prea incarcate, in special traffic density si pedestrians, pe plaja, in cluburi, si se intampla multe lucruri care sunt evident staged, n-o sa le vedem la fel in real-time. Foarte probabil si view distance si LOD sunt impinse la maxim. Un GPU de nivel RTX2070 nu o sa faca minuni, trebuie sa fim temperati.

Eu unul sunt sincer prea millennial sa fiu hyped, desi l-am asteptat ca pe sosirea extraterestrilor.
In viziunea mea, GTA6 avea loc tot in anii 80, si imi doream un trailer cu o melodie synth-pop pe fundal, plin de referinte din cea mai frumoasa perioada din istoria moderna dpmdv. Sper ca totusi jocul ne poarta in timp, si ca de fapt Rockstar ne-a aratat acum doar o picatura.
"Poate imi plac si mie tzatzele" cum a zis Becali, dar nu asa. Lumea actuala in care traim este o satira in sine. Daca inainte Rockstar satiriza, acum viata bate filmul. Florida man, tiktoks, vulgaritate, toate astea sunt in viata reala duse la extrem, Rockstar doar le copiaza acum.