Single post: Cum sa dezactivati automatic subscription

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Exclamation Cum sa dezactivati automatic subscription

    Ca setari default pentru forumul CG se merge pe automatic subscription si pe instant notification, ceea ce pe unii i-ar putea deranja. Prin urmare, pentru a renunta la instant notification si automatic subscription, trebuie sa faceti urmatorul lucru:

    1. Mergeti in User CP - General Settings si cautati label-ul Default Thread Subscription Mode - Aici setati daca nu mai doriti sa primiti instant: do not subscribe !

    2. User CP - Subscribed Threads - View All - si mergeti in dreapta sus, in capatul de tabel (sau dati click aici). In dreapta la Notification, bifati acel checkbox (check / uncheck all) si mergeti jos la Selected threads si selectati No email notification (eventual dati si unsubscribe daca nu mai doriti) si apasati Go!

    3. Cand postati intr-un thread, mergeti in Go Advanced si verificati daca in partea de jos aveti Notification Type - No email notification. Daca nu, inseamna ca nu ati facut cum trebuie pasul 1 si 2.

    Cum am spus, pentru cei care nu se descurca, lasati-mi aici o cerere si intru eu si va modific.
    Attached Images Attached Images subscriptions.jpg