Am terminat aseara jocul asta si, daca nu era BG3, clar era GOTY pentru mine. Este absolut demential si ma fascineaza incapatanarea developerilor de a nu folosi o mecanica/un tip de inamic mai mult de 2-3 ori. Faptul ca un Mario 2D platformer reuseste nu doar sa inoveze reteta, dar sa faca fiecare nivel sa se simta 100% fresh si original e o dovada de mastercrafting

Singurul minus e daca-l joci in co-op, e ciudat rau cum au implementat miscarea de camera si decizia despre cine e party leader-ul (pare aleatoriu uneori), simt ca puteau sa-l faca mult mai bine pe partea asta.