Essentially, Assassin’s Creed Infinity will be the core hub of the franchise, from which games including Red, Hexe, and Invictus will be launched.
Eu cred că o să fie doar estetică treaba cu hub-ul, cum am văzut la Modern Warfare 2019-Black Ops Cold War- Vanguard. Estetică de meniu, de altfel, iritantă, greoaie și cu mult store de micro****s. Apoi, poate pe mine nu mă interesează apoi să joc Hexe cu vrăjitoare, vreau doar Red cu Samurai.

Cât despre Invictus, s-a văzut ce succes „uriaș” a avut fiecare mod multiplayer la jocurile din serie. Serverele din AC Brotherhood, AC Revelations, AC 3 și Black Flag sunt toate shutdown. Pe Unity abia dacă găsesc din ani în paște pe cineva dornic să joace în Co-Op. Franciza asta nu prea e făcută pentru matching multiplayer.

Ah, dacă bagi ceva open world în stil GTA V Online, poate merge, dar trebuie să fie un oraș interesant unde să faci de toate. Nu știu câți vor fi încântați să fure cai, să farmeze pentru comori și să cumpere săbii, scuturi și armuri dacă e să fie axat pe antichitate sau evul mediu. Dacă e prea realistic și nu are orci, elfi, demoni și dragoni ca în World of Warcraft și Elder Scrolls Online, s-ar putea să nu aibă succes pe termen lung.

Iar dacă ar fi să fie pe epoca modernă, well..........Read Dead Online e cam mort.

Other projects include Obsidian (Black Flag Remake), Nebula (settings based in India, Aztec Empire, and Mediterranean), Raid (a free-to-play 4-player co-op that’s PvE), Echoes (another multiplayer title), and another Assassin’s Creed Remake which are all scheduled to release by the end of the decade.
1. LOL- la ce au mai făcut Skull and Bones dacă puteau scoate un Black Flag Remade, adică să nu fi îmbunătățit doar grafica, ci și mecanicile?
2. Nebula - India, azteci, Mediterană? Cred că sună a AC despre marile descoperiri geografice de la 1492-1521, cu Vasco da Gama și Hernando Cortez în prim plan.
3. Meh...another multiplayer
4. Remaka la AC 1 bănuiesc, că toți fanii seriei îl doresc.