Am jucat si eu cele 20 de minute din Exploration si sunt impresionat, dar astept niste reviews si pareri despre restul jocului.

Da, este cam clunky pe partea de control, cel putin pana te obisnuiesti - mie mi-a luat vreo 10 minute - si da, are frame drops mai ales cand e totul "deschis" si intorci camera.

Pe de alta parte, desi pare la o simpla vedere, un joc depasit tehnologic pentru 2024, mie mi se pare ca arata incredibil de bine - e super detaliat, vegetatia se misca si la super mare departare, iar AO este la fel, prezent si la super mare departare. Iar vegetatia si apa arata chiar bine, iar cladirire, din ce am vazut, sunt foarte detaliate.

Am pierdut vreo 5 minute sa merg pe unde am vazut cu ochii si sa zbor, apoi m-am dus la acel templu care are si o portiune subacvatica si am facut acele 3 secvente de parkour de care este nevoie pentru a termina acel challenge si chiar mi-a placut.

Acum ramane de vazut daca se va replica lucru asta de 100 de ori in joc sau daca vor fi puzzles/challenges noi + de vazut mecanica RPG si ce presupune ea si cum se aplica in poveste sau lume - astea sunt lucruri pe care le voi vedea in cateva reviews.

Dar world traversal prin acea mecanica de zburat (depinde si aici cat de greu o deblochezi ca mecanica si cele 3 niveluri de boost/jump) chiar mi-a placut si vad sa ai multe posibilitati sa faci misiunile, cand ai si verticalitatea data de asta.