Hey there!
It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to
register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more.
Register now!Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.
---
Hello!
Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te
inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere !
Inregistreaza-te acum !Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !
Single post: Stellar Blade
-
Senior Member
L-am terminat in urma cu doua zile: mi s-a parut extrem de bun. De la combat si boss fight-uri care aveau un echilibru bun de distractie si provocare, la visual design (mai ales la creaturi/inamici) si audio/sountrack (inca fredonez 2-3 melodii random in timpul zilei). Ultimele 3-4 boss fight-uri chiar au fost "ce trebe", cum s-ar zice (desi la unele mi-am luat-o in freza suprinzator de mult...must be getting rusty).
Povestea iar mi s-a parut una buna spre foarte buna: desi personajele nu...radiau viata (din motive story related), lumea si plot-ul mi s-au parut foarte interesante. Dar nah, nu sunt cel mai mare fan SF si poate si deaia.
Overall, mi s-a parut ca a fost nu doar un joc foarte bun dar si extrem de distractiv care m-a prins cap-coada (ceva ce nu mai prea pot sa spun de jocuri de vreo...10 ani incoace, cu cateva exceptii [cough] Souls games [cough]). Avand in vedere ca e primul joc pe consola de la cei de la Shift Up, mi s-a parut excelent. Might not be everybody's cup of tea dar 8.5-9 de la mine
si sper sa anunte un sequel mai devreme sau mai tarziu.