Asa cum discutam si cu razvanrazy mai devreme, ma tem ca Sony (si poate si ceilalti) au imbratisat prea tare chestia asta cu DLSS, PSSR and so on. De ce sa se mai chinuie sa scoata un hardware capabil de 80 de TFlops (ca sa se bata de la egal la egal cu un 4090), cand pot foarte usor sa vina cu ceva de 20 TFlops, si restul sa fie "deep fake" (adica upscaling cu AI and stuff). Asa practic isi pot mentine costurile jos, se pot lauda cu 4K, 8K and whatever la 60FPS... Ce mai conteaza ca in realitate engine-ul ruleaza in 800p?

Bonus, cam aiurea si faza cu 2GB RAM extra. S-au zgarcit la cativa $ si n-au mai mers tot pe GDDR6... au pus DDR5. Am asa un feeling ca vor ca OS-ul sa ruleze in acei 2GB RAM. Dupa care or sa se mire ca anumite operatiuni vor merge mai bine pe PS5-ul vechi, decat pe PS5 Pro (pt. ca oricat ai vrea, DDR5 e departe rau de GDDR6, ca viteza). Oh, well...