Avand in vedere faptul ca dlss-ul e foarte departe de cei de la amd si pssr-ul e in stare incipienta, ar trebui sa ne obisnuim cu faptul ca native nu vom vedea pe console si nici pe pc-uri( doar pc-uri de mii de euro). Mai e si legea consumului energetic, la care putem adauga faptul ca lumea inca se joaca pe full HD. Eu unul nu fac mare diferenta intre native si upscaled pentru ca stau departe de tv....singurele chestii pe care le observ sunt popin-urile, LOD-urile.....asta as vrea sa se rezolve cu noile metode de upscaling + fps-uri