Quote Originally Posted by Xander RO View Post
Eu n-am pornit un razboi pentru sau in numele SONY, insa mi se pare ca exacerbati extrem de mult si de fals anumite aspecte legate de lansarea acestei console. Dupa cum a explicat si Tudor mai sus, it's a simple matter of choice, exista multi oameni (printre care si eu) care se simt mai confortabil pe consola, that's it, simple as that. Nu vreau sa vad fire, placi, draci, drivere, taste multe, le vad deja 10 ore/zi la munca.

Degeaba socotim aici ca niste copii din aia +255/-145, cine are si vrea sa dea 250 de milioane pe un PC este eroul meu, dar la fel de bine trebuie intelesi si oamenii care au si vor sa dea 40-45-whatever the F milioane pe PlayStation 5 Pro pentru ca acolo se simt ei mai bine, nu judecati si trasi de urechi ca sunt lipsiti de inteligenta.



Vorbim de niste benchmarks ca sa ne aflam in treaba, cand de fapt totul este despre confort si alegeri personale. E ca si cum tu incerci sa ma convingi pe mine ca la Zoo in Baneasa pot sa ajung mai repede cu Uber, iar eu incerc sa-ti explic si sa justific ca mie imi place sa ma duc cu bicicleta. Iar pe urma, incepem sa ne certam pe pretul benzinei vs timpul alocat si ne facem prosti unul pe altul.

Enough for me, sanatate si timp sa fie!
Pot înțelege. Am lucrat și eu într-un mediu asemănător câțiva ani. În cazuri de genul, mă bucur că există PS5 Pro ca și opțiune.

Referitor la ce i-am scris utilizatorului de mai devreme, am făcut-o pentru că toată lumea ar fi mai câștigată dacă am folosi alte fraze și cuvinte în exprimare, nu ca să îl aprob. Nu poți schimba unui om viziunea asupra vieții pe un forum. Dar poți apela la pragmatismul său. Hai noroc!