Eu am Switch pentru că manetele se desfac. Este singura consola care are, deci, jocuri de fitness.

In schimb combinația PC de gaming + switch strict pentru jocurile exclusive nu prea o înțeleg. Pe un PC capabil poți juca majoritatea jocurilor Nintendo in calitate mai bună decât pe Switch prin emulare. De ce ai vrea sa te chinui cu 15 FPS in Hyrule Warriors (nici măcar nu e o gluma), când îl poți juca în 60 FPS pe PC?