Mulțumesc mult! Sâmbâtă mi-am zis în gând că sper să primesc un semn să îmi iau odată mac. Duminică a fost reducere 10% în aplicația altex iar cu voucherul de la tata am zis gata, merg și îl iau. Eram hotărât pe air dar când am ajuns culoarea pe care am dorit-o se epuizase și în toată nehotărârea, am mers pe pro. În noaptea respectivă nu am putut dormi deloc din cauza stresului legat de banii plătiți și de gândul că air îmi era suficient... Acum sper să mă bucur de el și să îl folosesc la maxim.
Cât despre camera raw, am instalat rosetta și merge brici.