Eu nu-s deloc fan Switch, dar mă bucur sincer că vă place și am citit ce ați postat aici cu plăcere. Mă bucur că ecranul e bun. Digital Foundry spunea ieri că sunt curioși cum se va comporta Switch 2 care folosește un chipset puțin cam vechi pentru 2025, cu frecvențe cam joase și că toate acele zvonuri legate de Switch Pro erau de fapt legate de Switch 2.


Ca fapt divers, există un zvon conform căruia Microsoft ar fi renunțat la Xbox portabil deocamdată. Sper să n-o facă și Sony.

Ca alt fapt divers, i-am vorbit de Steam Deck unui coleg care mi-a spus înainte să-l vadă că nu e interesat. Când i l-am pus în mână i s-a luminat toată fața. Portabilele sunt suficient de puternice acum și au ecrane bune. Cu siguranță va urma un Switch 2 OLED dacă Nintendo nu se lasă pe-o ureche.