Ideal ar fi ca Nintendo sa fie doar dezvoltator si publisher iar jocurile lor sa fie disponibile pe PS5, XSX, PC, Steam Deck sa le joci pe ce dispozitiv vrei. Viitorul asta o sa fie vezi ce se intampla cu Playstation si Xbox. Cine isi imagina ca poate sa se joace The last of us pe PC sau Steam Deck?

Sau ca Forza Horizon si Gears of War o sa apara pe PS5?

Nintendo nu sunt in stare sa ofere un hardware performant si tin cu "dintii" de un model vechi, maresc preturile in nestire pentru a profita la maxim de clientii lor.

Incep sa isi alunge si familiile si copii cu preturile astea prohibitive.