De ce nu mergi pe un iPad cu M5? Asa ai si putere si super display. Si de cand cu USB C, poti lega cam orice la el si ai si OS ok.
Nu exista app DaVinci?

LE - se pare ca exista.

LLE - acm am inteles ca nu vrei sa fie portabil. Scuze.

Nu stiu, eu as merge all in pe un Macbook Pro si daca vrei ecran mai mare, il legi oricand la orice ecran vrei + ca ai si super portabilitate.