Quote Originally Posted by numaGabi View Post
Am dual blaze. Asta cu întorsu' e asa si asa. Da, se fac mai bine dedesubt decat la un air fryer care are doar sus, dar tot trebuie sa întorci daca vrei sa se "prăjească" la fel pe ambele părți.
Depinde ce fel de mancare faci, si cum e asezata. La urma urmei, nu e ca si cand mancarea ar sta undeva in aer, levitand, si poate trece aerul cald la fel de bine ca pe deasupra. Insa in 90% din cazuri, chiar nu se compara cu cele care au o singura sursa de caldura. Eu chiar nu inteleg de ce nume mari (gen Ninja, Tefal), inca nu au asa ceva. Adica, nu e ceva S.F. - acelasi principiu se aplica si la cuptoarele clasice, unde poti alege sursa de caldura de jos, de sus, ambele, ventilatie, etc...

P.S. Eu am trecut de la Dual Blaze la Twinfry de un an-doi. Mult mai practic asa (poti sa prepari 2 feluri de mancare si sa sincronizezi sa termine in acelasi timp). Cred ca daca ar fi avut si geam/sticla ceva pe partea frontala (sau cum au altii, camera inside, sa poti vedea un timelapse sau statusul mancarii) ar fi fost PERFECTA jucaria. Bine, si nu m-ar fi deranjat sa fie un pic mai mare... dar, nah, ar creste automat si puterea/consumul, si deja ne ducem spre cuptoarele clasice.