Btw guys, dacă sunteți în căutarea unei camere de interior, care să fie și PTZ (pan & tilt), care să aibă și rezoluție mare (8K), să fie WiFi, să aibă și ceva funcții AI (tracking, recunoaștere facială LOCALĂ), să nu depindă de cloud și să mai știe și ONVIF, am ceva belea pentru voi. Și costă cam de 5x mai puțin decât alternativele de la alții:

Camera de supraveghere Wireless TP-Link Tapo C260 cu Pan/Tilt 360 grade, 8MP, 4K, 3840 × 2160 px, Utilizare Baby Monitor, Night Vision, Detectare Smart AI, Two-Way Audio, ONVIF - acum e la doar 159 lei. Eu am platit dublu și chiar și așa cred că a meritat.