Single post: Clubul Nintendo Switch 2
-
Senior Member
O comparație puțin bizară, considerând ca Switch 2 a vândut mai multe bucăți în prima lună decât a vândut steam in 4 ani. Cred ca competitorul principal pentru switch 2 nu e Steam Deck, ci tocmai switch OLED. Eu cel puțin sigur nu iau în calcul nici steam deck față de primul switch. Bateria ține aproape dublu, ecranul e OLED, și costă semnificativ mai puțin - plus ca majoritatea o avem deja, deci nu mai costa nimic.
Fiecare știe ce priorități are în gaming. Din punctul meu de vedere, când vorbim de o consolă portabilă, bateria și ecranul contează mai mult decât FPS-urile. Pentru performanță am PS5, unde nu mă interesează bateria deplorabilă (a controllerului), ca oricum am prize peste tot în casa.