O sa trimit in service la Amazon, Controllerul Chroma Teal, luat anul trecut in martie si putin folosit. In urma cu doua saptamani dadea semne de stick drift pe stanga la L3, in seara asta a luat-o razna de tot. Pe cat de multa tehnologie au inauntru pe atat de slaba este rezistenta in timp a acestor accesorii. Eu in aproape 5 ani de cand detin PS5, am schimbat 3 (cu asta). Asta e si motivul care nu cumpar controllere special edition.
Ca le folosesc si cedeaza cand imi e lumea mai draga. Inca o chestie care ma enerveaza la modelul chroma teal este ca daca iti transpira degetele putin ti se lipesc mainile pe controller datorita stratului de vopsea. Controllerul e lucios, el estetic arata bine, insa la feeling nu-i tocmai ok, asta comparativ cu editiile standard de culoare matte la care nu se intampla asta (mai am negru, roz, rosu, army camo pe langa cele doua albe). Banuiesc ca si astea noi Hyperpop Collection urmeaza acelasi tipar ca Chroma. Aiurea!