Pana la urma am renuntat la el, pur si simplu nu m-am putut impaca cu acea limitare de ram care in timp devine tot mai problematica.
Daca nu erau memoriile lipite de placa de baza si imi puteam face upgrade sau nu cereau atat de mult pe varianta cu 48GB atunci era o optiune buna.

O sa astept sa apara laptopurile cu Panter Lake si cumpar ThinkPad X19-15 sau T16.