Prima impresie a mea e buna. 2 run-uri am facut, in primul am murit la un boss unde e tutorialul, al doilea a durat mai bine de 30 de minute. Pare mai usor decat Returnal la prima vedere. Scutul by default e pe R1 si trasul e pe R2, nu stiu daca se poate sa ai scutul activat si sa si tragi in acelasi timp. Te iau prin surprindere "dihaniile", pici inevitabil in ambuscada si vin cate 5-6 pe tine. In Returnal erau usi daca va aduceti aminte, un fel de "camere". Aici fie urci, fie cobori, ai impresia ca te duci undeva si gasesti si pereti secreti pe stilul Dark Souls.