Da, asa pare sa fie. Multi se asteapta la Returnal 2, dar Housemarque au spus ca ei nu au vrut sa faca din nou acelasi lucru, de aceea i-au dat un alt nume.
In articolul postat mai sus scrie ca doar 6.4% dintre jucatori au terminat Act 3 in Returnal pe Steam, un numar foarte mic comparativ cu alte jocuri, lucru care i-a deranjat pe Housemarque.
La 29:15 este un interviu cu director-ul jocului care explica de ce au vrut sa faca altceva decat "Returnal 2":