Single post: Saros
-
Member
Gata cu Profetul! A treia încercare a fost cu noroc, aveam și o armă OK și eram plin de artefacte.
Am realizat ca dacă nu folosesc shield nu e bine. Fix ce am zis și mai sus. Acum am folosit tot ce aveam în arsenal + un pic de noroc și am reușit să dau jos boss-ul.
Și am mai realizat ca spre deosebire de Returnal asta e mult mai orientat pe ritm, cel puțin la boss la final, totul mergea pe ritmul muzicii și efectiv eram în transă și mă ghidam doar după muzică pentru dash și jump.
Cred totuși ca o sa pun dash pe O pentru ca pe L1 îmi vine peste mana și uneori încurc cu R1 și in loc de dash dau melee.
Am deblocat și următoarea armă, e mai “grea” ca primele da tot nu îmi găsesc satisfacția aia din Returnal. Dar mergem înainte. E misto de tot jocul, nu dezamăgește!
Dacă nu adormeam aseară cu controllerul în mână poate făceam ceva și din Biome 2.