Sunt la curent cu știrile. Mie personal nu îmi place ce face Nintendo acum legat de emulare și de faptul că ei nu vând software vechi și omoară tot ce ține de jocurile lor vechi, inclusiv homebrew. Tot ceea ce s-a făcut în comunitate nu face decât să le sporească lor faima și hype-ul. Nici alegerile lor legate de NSO nu sunt cele mai bune pentru clienții lor.

S-a lansat recent emulator de Wii și GameCube pentru primul Switch și rulează extrem de multe jocuri în condiții bune. Nintendo a spus că vor lansa câteva jocuri de Wii și GameCube doar pentru Switch 2. Situația e similară cu emularea de PS3 pe PS5. Și acolo Sony a lansat doar câteva jocuri, deși PS5 cu siguranță are hardware capabil.