Tinand cont de situatia economica actuala si faptul ca nu au avut concedieri in masa, e bine ca au profit atat de mare.
Scaderea stock-ului care o vedem e datorata cresterii excesive in ultimii ani pentru ca speculantii pariau pe profituri imense pe urma lansarii Switch 2-ului si nu reflecta valoarea reala a companiei.
Vazut in ansamblu, graficul spune o poveste complet diferita:

Reply With Quote