Lumea se plangea despre el cand costa $700/€800 la lansare, ce vremuri ; eu ma tem ca il mai scumpesc o data pana ce se lanseaza GTA 6, chiar nu le face nimeni concurenta cu preturile astea.
Eu nu asa fi asa de fericit, e un semnal de alarma. Daca nu era bula asta cu AI-ul in loc de 1050$ cred ca era 750$ mult mai rezonabil.
Consola e faina momentul ales cel mai nefericit dar trebuiau sa o lanseze.
Sa vedem la ce pret o sa vina PS6/Helix.
Sony nu are de ales trebuie sa subventioneze pretul consolei pentru ca ei depind de vanzarea ei nu ca Valve.
Un review destul de bun, consola e foarte bine gandita, e compacta, silentioasa cu o racire excelenta, au ingineri buni, imi aduce aminte de XSX.