Cand Switch 2 si PS5 s-au scumpit nu am vazut sa le tii partea, ba chiar i-ai acuzat ca sunt lacomi. Dar pe Valve saracii trebuie sa-i intelegem, chiar daca ne vand un base PS5 overpriced dar cu mai putin storage, lol.
Valve produce bani cu galeata fara sa produca mult hardware sau software, dintre toate companiile ar fi fost cei mai in masura sa vanda consola asta cu un pret mai bun, sau cel putin sa puna un controller in pachetul ala. Degeaba o scot la pretul asta, se vede ca a disparut entuziasmul de pe piata la anuntul pretului si nu ma astept sa aiba succes pe termen lung.