Single post: Valve Steam Machine
-
Admin
Eu vad Steam Machine-ul din 2 puncte de vedere complet opuse:
Unul este cel prin care consider ca mi se ofera un hardware prea slab pentru jocurile actuale. Chiar ignorand pretul si nebunia de pe piata, si tot nu as cumpara ceva atat de slab. Mi se pare obsolete din start, fara optiuni de upgrade. Deci un mare NU din partea mea.
Si celalalt arata al naibii de bine, pentru ca in sfarsit Valve impinge gamingul pe Linux, trage de producatori, de development, face in 6 luni cat a facut toata comunitatea linux (pe gaming) in 6 ani. Imi place la nebunie si ce au declarat, cum ca iti vei putea face tu propriul tau Steam Machine (probabil vor fi niste cerinte hardware) - important e ce vor face cu SteamOS-ul si libraria de jocuri care sa i-o dea la temelie celor de la Microsoft (finally).
Cu alte cuvinte, cu un ochi plang, si cu unul rad. Din pacate la fel au procedat si cu noii ochelari VR. Sa vii cu LCD in 2026, e chiar super meh! Practic din toata noua lor suita, probabil voi cumpara doar gamepad-ul...