Single post: Valve Steam Machine
-
Senior Member
Singura sansa care o are Linux-ul sa devina mai relevant e ca Valve sa vanda destule Steam Machines, pentru ca marile companii sa-si porteze jocurile mari pe acest OS dar pana acum nimic nu-mi sugereaza ca asta vor sa faca. Atat timp cat companiile mari nu vor investi in anti-cheat pentru Linux, nu are absolut nicio sansa sa depaseasca Windows-ul sau nici macar sa se apropie de numarul de utilizatori.

Originally Posted by
lucicleric
Stati linistiti ca sunt destui valve boti care vor cumpara....am dat scroll in comentarii la mai multe videouri si ma sperie cati considera ca e ce trebuie pretul
Daca citesti comment-uri despre Steam Deck toata lumea spune ca e cea mai buna consola portabila, dar au vandut doar 6 milioane de bucati in primii 3 ani, mult mai putin decat te-ai astepta.