Are un ecran mai mare si ruleaza la rezolutie aproape dubla ca primul Switch. Cu un powerbank maricel se poate incarca complet de 2-3 ori, mult mai eficient ca un Steam Deck sau alt fel de handheld PC.
Blur-ul despre care vorbeste e aproape nesesizabil, doar pe homescreen il observ cand scrolez rapid prin jocuri. Tare sunt curios, cati dintre noi de-aici de pe forum il observa in jocuri? Nici macar in cele 2D nu-l observ.
Daca doresti OLED esti binevenit sa cumperi un Steam Deck OLED sau Legion Go 2, care costa de la 800 Euro in sus .