Xbox e o divizie foarte mica comparativ cu restul Microsoft-ului, deci cu siguranta nu au nicio putere de decizie in ce se intampla mai sus.
O mica parte pozitiva e ca eforturile lor de a intra pe piata AI-ului nu au fost prea profitabile, si e posibil sa-si regrete investitiile: Satya Nadella says AI should benefit everyone — not just a few powerful firms "eating up the economy” . Daca le-ar fi mers mai bine cu siguranta nu s-ar gandi la restul economiei, doar la propriul buzunar.