Quote Originally Posted by Bobby View Post
PlayStation 3 ca e mai de viitor. Wii in afara faptului ca e distractiv pare ca la un moment tot te vei plictisi de el.
Mi se pare o conceptie gresita, PS3-ul acum un an a afirmat ca "anul 2008 o sa fie anul PS3", bineinteles ca nu a fost asa.Din cate am inteles, acum se aud zvonuri ca 2009 va fi anul PS3.
De ce e "de viitor"?Pt ca are blueray, in conditiile in care un blueray player e acum sub 10 mil si se ieftineste pe zi ce trece?Sau ca are hardware smecher desi Sony nu e in stare sa faca un suport de internet capabil sau exclusivitati smechere?

Eu am ambele console, PS3-ul are praf cred 2cm, pur si simplu NU AM CE JUCA, sau daca am ce, joc doar singleplayer, pt ca MP-ul e incomparabil mai slab.

MGS4 merita, Fall of Man e decent, dar nu extraordinar, Heavenly Sword e destul de slab (6 ore gameplay), Ninja Gaiden este un joc de xbox (doar Sigma e pe PS3), iar Ratchet e un joc de copilasi.Uncharted intr-adevar e un joc reusit, atat.

Nimeni n-a zis insa de Halo 3, Forza, Lost Odyssey si mai ales...Fable 2!!
In plus de asta un PS3 e 1500ron iar un Xbox e 900ron, aproape la jumatate, in conditiile in care la xbox primiti si un headset (pt ps3 costa 100ron)