Cand ai ca si pasiune jocurile video (si cred ca toti de pe acest forum avem aceasta pasiune) ai o stare foarte euforica, asa numita "hype" - si uneori e bine sa imparti aceasta bucurie cu userii din comunitatea cu aceeasi pasiune (sa nu excludem filmele sau cartile) in acest fel le transmiti si lor o mica parte din starea ta de fericire/euforie si buna dispozitie

Eu chiar ma bucur ca in ziua de azi putem avea un asemenea thread pe care fiecare sa puna (fara BRAVURA sau IPOCRIZIE) poze cu noile achizitii si de asemeni sunt fericit ca gamerii din Romania isi permit sa isi cumpere jocuri, accesorii si console - pentru ca, in urma cu cativa ani nu ne permiteam asa ceva.

Eu vad expansiunea de care avem parte in ziua de azi, reduceri la jocuri - chiar si la titluri noi, dar mai ales scontari ale jocurilor vechi - dar si atentia pe care ne-o ofera firmele care aduc jocuri (in special gameshop) care a inceput sa plece urechea la glasul gamerilor si sa incerce sa satisfaca orice exigenta.

Chiar imi doresc sa ajungem sa preferam sa cumparam jocul din magazin decat sa-l downloadat (si nu pentru ca e ieftin) ci pentru ca ne PERMITEM din punct de vedere economic - probabil ca in acel moment deja vom atinge si un nivel de civilizatie superior (nu pentru ca ne permitem sa cumpara jocuri, ci pentru ca ne permitem haine de calitate si refuzam rebuturile chinezesti si turcesti, pentru ca ne permitem sa mancam mai sanatos si refuzam toate chimicalele si nu in ultimul rand suntem mai putin stresati pentru ca nu avem grija zilei de maine)

PS: marian - nu te obliga nimeni sa intrii pe forum, cu atat mai mult sa postezi - daca nu iti place mai bine nu o faci, pentru ca unii useri se pot simti jigniti de atitudinea ta, mai bine incerci sa intelegi despre ce e vorba si apoi sa iti expui parerea (fie ea buna, sau rea) - nu o sa sterg posturile tale pentru ca reprezinta o opinie diferita fata de majoritate si trebuie sa existe si o OPOZITIE - dar totusi sa nu exageram - si sa postam la SUBIECT - deci te rog sa postezi ontopic - Multumesc anticipat.