Nu am spus ca nu faceti pasi inainte pentru lumea gaming-ului in Romania. Dar nu uit ce am patit cu Halo 3 Legendary care a venit mult mai tarziu la voi si muuuult mai tarziu la mine. Nu uit cand mi s-a spus ca a plecat spre mine si ajunge a doua zi. A doua zi ca este la curier si ca o trimite maine. A treia zi ca de fapt nu a mai plecat spre mine ca tocmai s-a terminat stocul. Si intr-un final a ajuns si la mine dupa 7 zile de cand am fost anuntat ca a plecat. Gandeste putin din premiza unui om care sta si se uita la filmuletele de prezentare ale unui joc de cand este anuntat si spre data lansarii incepe sa numere zilele. Gandeste-te putin cat ii creste tensiunea si cum reactioneaza cand vede ca i se prelungeste asteptarea. Si in final gandeste-te ce este in mintea lui cand vede ca asteptarea se prelungeste iar. Scuza-ma ca spun, dar o iau ca pe un joc al mintii. Spunem ca il avem in ziua lansarii sa prindem pre-order, apoi il amanam cateva zile si intr-un final le dam bomba cu inca 2-3 zile pentru ca oricum suntem constienti ca nu mai comanda de afara pentru ca timpul in care va veni este acelasi cu trimiterea noastra.
Pot spune ca da rezultate favorabile voua. Am facut un test si mi-am intrabat prietenii daca sa iau de afara un joc sau sa astept sa imi vina de la voi. Raspunsul a fost. Tot atunci il primesti si posibil sa il primesti si distrus de catre faimoasa Posta Romana.
Si da, avem anumite pretentii de la voi, pentru ca sunteti destul de vechi in bransa, daca nu cei mai vechi si gandim ca sunteti o echipa cu experienta, care deja are ramurile legaturilor destul de intinse pe aceasta piata.