Quote Originally Posted by Solozaur View Post
Nu mai bine cotezi un candidat serios si in turul 1 si poate fac asta si altii si nu mai iese nici un turu 2?

Si eu sunt anti-base iar ca optiuni tot pe Crin si pe Oprescu ii am, dar Oprescu din ce aparitii a avut pe la TV imi pare ca nu e genul de om sa aiba rabdare, pare ca daca nu ii iese cv din prima isi ia foc si-si baga piciorul si nu stiu cat de bine s-ar descurca in functia de Presedinte al Romaninei.
You have a point. Ideea e ca intre cei doi oscilez si eu, dar "the trickster in me" parca ar pune stampila pe Becali.

Oprescu e smecher. Stie cum sa-si demonstreze competentele. L-am vazut de multe ori implicandu-se activ in actiuni care bateau pasul pe loc prin Bucuresti (gen pasajul de la Universitate, pasajul Basarab, etc.). Si lucrurile chiar se intampla de obicei. Imi place ca-si face un nume din asta.

Antonescu mi s-ar parea potrivit, si din punct de vedere fizic. Mi se pare singurul candidat care are PREZENTA de Presedinte. Marinarul betiv sau strumf-ul de Geoana, no thanks. Din pacate insa nu prea prinde discursul sau. Vinde promisiuni care mergeau vandute CEL MULT in 1996 ca dupa aia lumea si-a pierdut speranta. A trecut un megafon din ala pe langa mine in statia de autobuz, cand a inceput sa turuie cu "Pentru prima data dupa 20 de ani de la revolutie o sa facem si o sa dregem..." lumea pe strada mai mai sa huiduie. Pacat.

Sunt curios daca directorul lui de campanie doarme bine noaptea cu gandul ca a facut o treaba buna.