Ultimele jocuri din seria PoP au fost haotice, cu un story usor rasuflat si acelasi personaj plictisitor.
Explica ce a fost asa haotic la seria PoP?mie mi se pare ca au reusit sa explice evenimentele foarte clar in seria propriu-zisa.Am jucat toata seria PoP si mi-a placut foarte mult....povestea, personajele, gameplay-ul, platforming-ul...etc. Story-ul nu cred deloc ca este rasuflat...prin ce este rasuflat?da motive. Eu cred ca povestea, invartindu-se in jurul printului si nisipurilor timpului, a fost fluenta si mai ales interesanta, eu cel putin eram interesat de faptul ca puteai controla timpul+ de aerul persan al jocului.Acelasi personaj plictisitor?Daca povestea este despre printul persiei la ce te astepti?Tu de ex. cand vrei sa te joci Uncharted 2 te asteptai la alt personaj, sau Tomb raider ?asa a fost facuta seria. Din punctul meu de vedere personajul nu a fost plictisitor niciun pic, dimpotriva sa schimbat in fiecare joc, in Sands of Time am vazut un print tanar si cocky, in Warrior Within sa schimbat, era mai intunecat, mai prudent.....era disperat sa-si salveze propria piele din mainile lui Dahaka, sa fim seriosi cine n-ar fi? si in The Two Thrones era o mixtura intre cele 2, o pierde pe Kaileena...reapare Farah + ca acum era si schitzofrenic and that never helps, not one bit . Parerea mea este ca seria a fost frumoasa de la story pana la gameplay si faptul ca Ubisoft a hotarat sa plece pe alta cale in aceasta noua franciza si sa faca acest lucru cu succes(desi mi-a displacut faptul ca au scos sands-urile) merita aplauze