r1 era un launch title si la animati/grafica nu statea bine , dar la design insomniac sunt printre cei mai buni cat despre r2 in online cred ca va fi la fel ca r1 pentru ca 60 playeri necesita niste resurse si nu or avut acelas timp si bani ca si killzone2 de exemplu ce arata identic pe ambele parti.