Am jucat o mare parte din el si cred ca reusesc sa imi fac o parere despre acest joc.
1.Grafica 10/10
2.Sunet 9.5/10
3.Gameplay 9.5/10
4.Story 9/10
5.Feeling 9.5/10

1.No coment.De la modul cum este construit costumul pana la spatiul din acest joc exceleaza felicitari celor de la EA.
2.Probabil va intrebati de am dat 9.5 la sunet, da recunosc voice actingul, muzica de pe fundal si toate celelalte sunt facute foarte bine dar nu-mi place ca nu a dat o voce personajului nostru Isaac Clarke
3.Un gameplay bun dar nu foarte bun pentru incepatori pot spune ca se vor obisnui destul de greu cu aceasta camera dar pe mine nu asta ma deranjeaza ci faptul ca ma cam incurc in zona "Zero Gravity" si pentru ca atunci cand apas R3 sa vad drumul nu a acordat mai multa libertate, adica camera se blocheaza intr-un punct si nu mai pot sa ma misc.
4.La poveste nu prea stiu ce sa spun deoarece nu am terminat jocul dar prologul a fost destul de interesant si m-a facut sa-mi pun niste intrebari ceea ce vreau eu de la un joc sper doar ca imi voi primi raspunsul dorit.
5.La inceput m-a dezamagit profund deoarece era setat pe dificultatea easy si ma simteam de parca as putea sa termin jocul fara macar ca sa ma atinga dar am schimbat pe normal si parca au mai inceput sa miste monstrii aia.Inca o problema ar fi numarul mic de munitie mai tot timpul raman fara ea sau cu foarte putina.

Si cam asta este parerea mea despre dead space un joc foarte bun.