Yup, you're old fashioned, dar ai dreptate in unele puncte de vedere.

As da banii pe Megaman 9 dar din pacate nu am cum sa platesc pentru el (no credit card) iar in magazine nu cred ca o sa il vedem. Dar as plati pentru Megaman 9 nu pentru spriteuri 8-bit si forma sa ci pentru ca e un MEGAMAN nou, nu doar o tentativa penibila de a face un personaj classic 3D si HD ignorant complet motivul pentru care era asa cumparat jocul. De asemenea, as mai cumpara un Castlevania nou facut in stilul classic, fara level grind, fara inventory, ci doar pure platforming Godness. Si sincer, cel mai tare mi-as dori un SONIC nou dar facut in stilul classic (aka NON-3D). Imi e dor de cartriges si de jocuri care nu iti iau 100 de ore sa le termini, imi e dor de spriteuri frumos animate (de aia m-a incantat Odin Sphere pentru PS2), pentru mine aceste jocuri HD-3D de cele mai multe ori imi par lipsite de orice charm, la Spriteuri simteai efortul depus de artist, la backgrounduri animate aproape ca simteai cata pasiune a pus in ele. Deci daca ar fi jocuri noi facute in stil vechi, DA categoric le-as cumpara indiferent cati biti are grafica, si DA la preturi de jocuri next-gen!

Nu stiu daca ce am scris are prea mult sens dar...ca sa priceapa lumea logica mea: I want to buy a game, not just some pretty pictures.