Quote Originally Posted by alexxx_862006 View Post
merci pt recomandari dar sincer nu vreau sa dau prea multi bani pe router asa ca as vrea sa imi recomandati unul ceva mai ieftin pana in 150lei , THX
Cei de la firma de la care ai tu net ti-au limitat accesul la net in functie de un singur Mac Address.
Nu trebuie sa iti iei nici router si nici sa platesti in plus la ei.
Tot ce trebuie sa faci este sa iti notezi Mac Address-ul de la PS3 (il gasesti scris pe partea de jos a consolei), suni la firma de la care ai net, le spui sa iti introduca in baza lor de date acel Mac Address (le spui ca ti-ai schimbat PC-ul, sau ceva de genul), apoi iti schimbi Mac Address-ul PC-ului cu cel al PS3-ului (asa o sa ai acelasi Mac Address pe amandoua), si asa o sa ai net pe amandoua la fel ca si inainte (scoti cablul din unul si il bagi in celalalt) fara sa platesti in plus si fara sa iti iei router.
Cu router poti sa ai net simultan pe amandoua, fara router o sa ai net ca si inainte, iar daca nu te deranja faza cu scosul cablului, eu zic sa faci cum am scris eu mai sus.
Aceasi problema o avea si un alt user de pe celalalt forum, i-am recomandat sa faca la fel, a sunat la firma de la care avea net, le-a comunicat Mac Address-ul PS3-ului, l-au introdus in baza lor de date, i-am spus cum sa isi schimbe Mac Address-ul la PC, si acuma are net si pe PC si pe PS3, doar ca nu simultan.
Bafta.