Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
Un mic clasament personal, fost fumator de 2-3 pachete de ţigări pe zi, FACUT din propria experienta
sau din experienta amicilor care nu m-au ascultat si si-au luat ce le-a busit lor mintea:

1.
Categoria mini (dse 101,102,103,104, JkY 306)

Cartus foarte mic (3-4 picaturi), se refilleaza greu, intra lichidul in gura des, bateria tine putin.
- Modele adresat celor care fumau 10-15 tigari pe zi si au chef de o ţeapă.

---------------------------------------------------------------

2.
Categoria medie:
Am testat doar DSE901.
Baterie medie, cartus mediu, aburi medii.
Intra lichidul in gura doar daca pui prea mult, la fel si cu bateria o patesti daca pui prea mult lichid.

-Model adresat fumatorilor de 1 pachet pe zi.

-----------------------------------------------------------

Categoria mare:
1 - DSE801:
Baterie buna (2-3 ore) cartus mare (1.5 ML de lichid).
Lichidul cam curge din atomizor, asta e modelul.
Aburi destui, nimic de reprosat...

2 - JOYE 510 Cu MEGA BATERIE.
Atomizor rezistent in timp si performante excelente ca aburi.
Pot sa reprosez doar ca consuma lichid peste medie si e energofag.
Cartus mediu (1 ml de lichid)
Nu curge lichid spre baterie decat daca pui foarte mult lichid in atomizor sau cartus si asta se intimpla foarte rar...

- Modele adesate celor care fumeaza de la 2 pachete in sus.

----------------------------------------------------------------------

Din ce am testat eu pina acuma:
DSE801 - experienta buna, atomizoare care decedau si dupa 2 sapt. de folosinta.
DSE901 - experienta buna, atomizoare care decedau si dupa 2-3 sapt. de folosinta.
JOYE 501 - Nici un atomizor decedat in 3 luni de folosinta, acest model e excelent la ce aburi scoate, atomizorul in timp pierde din performante, doar sunt consumabile dar in in nici un caz nu decedeaza subit cum am patit cu alte modele
DSE103 - CEL mai prost si mai putin fiabil din toate modelele, cartus foarte mic, baterie care sa treaca de 45 de minute nu am vazut inca, mai mult de 3 picaturi daca pui risti sa inneci atomizorul.
de acord pana la un punct..cum iti intra tie intr-un cartus de joye510 1 ml lichid?