@Tom_Cat: Multumesc! Este fara indoiala un joc mai mult decat interesant, ma bucur ca ai tras aceasta concluzie.

@Devergo: Thank you too! Fiecare percepe altfel povestea. Nu este slaba dar mie mi-a lasat impresia puternica de filler. In imaginea generala a trilogiei inteleg miscarea, ME3 trebuie sa il depaseasca in scope si epicness iar in felul asta o va face sigur, asigurand un final maret. Este in acelasi timp o poveste principala intrecuta de cele secundare, mi-ar fi placut o adancire mai pronuntata in psihologia si trecutul personajelor, un cast mult mai interesant decat in primul joc. O axare spre ideea ca strange o echipa pentru pericolul din ME3 ar fi mers excelent, in loc de a incerca sa ii omoare pe toti daca nu le dai importanta.

Ce trebuie inteles e ca e comparat direct cu sine in sensul ca universul ME a impus niste standarde si un potential pe care ME2 nu reuseste perfect sa le atinga cum a facut-o primul. 8 e pur si simplu cat de aproape a fost de cele mentionate, si in acelasi timp o nota onorabila.

Cu toate astea date deoparte tin sa spun ca semnatura ta e cel mai funny lucru pe care l-am citit saptamana asta.