Quote Originally Posted by Khan View Post
Nu zic ca un joc nu poate fi influentat de departamentul de QA, ci doar ca cel putin in cazul dificultatii problema e rezolvata dinainte sa aiba ei un cuvant de spus.
Pot sa te intreb ce anume faci in EA ? Eu lucrez intr-o alta firma de software (mai mare ca si EA, btw) si nici un produs nu iese pe piata inainte ca cei de la QA sa zica OK, asta include totul - de la instalare, la utilizare, etc. Daca seful de la QA zice ca nu stiu ce buton nu-i place sau ca icoana e "naspa" totul se rediscuta. Dar ma rog, probabil ca la EA aia de la QA sunt niste copii care se joaca si nu zic nimic. S-ar explica calitatea anumitor jocuri (cacofonia e intentionata)



Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
Eu sper doar să nu fie un Alone in the Dark 5. At�t. Țin minte perfect clipurile de prezentare..și chiar c�teva cu gameplay. Eram - apoi c�nd am pus m�na pe joc...eram WTF?! ăsta-i jocul din clipurile alea? No way!

...vedem
Chestia asta se aplica aproape tot timpul, nu doar in jocuri, ci si in filme. Trailerele si screenshot-urile sunt ca si pozele unei pitzipoance - totul pare incredibil. Din pacate, chiar si e, produsul final pe care-l cunosti si "gusti" e mult sub asteptarile initiale