Quote Originally Posted by Xilin View Post
incorect. Jocul este facut deja. Trebuie doar portat si optimizat pentru PS3. Ori de pilda Bad Company 2 e facut pe Xbox360, portat pe PS3 (si optimizat). Sunt ei incapabili , nu ca tre sa cheltuie milioane de dolari. E foarte usor sa faci development pentru Xbox360 pentru ca practic ai si directx si toate cele de pe PC direct. Pe PS3 e ceva mai greu, dar overall, are performante peste 360.
Pana acum design-ul PS3-ului nu se potrivea viziunii studioului la care ne referim aici, cum nici Wii-ul nu intrunea criteriul lor simplu: vrem sa facem jocuri pe si pentru platforme puternice si usor de programat. Acum au zis sa mai faca o incercare probabil din cauza banilor care ar putea sa le vina si din zona PS3, dar asta nu garanteaza si calitatea produsului finit. Cred ca e mai bine sa fi ignorat decat si f*tut in c*r si cu banii luati, pentru ca nici PS3-ul, nici Wii-ul nu au cum sa intruneasca acele conditii premergatoare. Si-or fi schimbat filosofia privind maximizarea profitului, dar pe cea de dezvoltare a jocurilor nu au cum, daca vor sa se bucure in continuare de respectul cuvenit.

...iar daca aflu ca Half-Life 2 Episode 3 apare cu intarziere din cauza ca e greu de portat in conditii bune pe PS3...Nu e suficient ca eu mi-am luat Xbox 360 ca sa se poata juca si altii fie ele si niste port-uri dupa titluri gata facute? lol