PS3 bineinteles!
L-am luat in ziua de lansare in EU.

De ce?
In nici un caz nu am ales PS3 pentru grafica sa, BlueRay, free PSN.........normal sunt un plus, dar cel mai solid motiv a fost mostenirea pe care o are ca brand. Am inceput serios cu PS1, apoi PS2..........si asa mai departe. Si nu cred ca ma voi despartii de brandul PlayStation atata timp cat va avea exclusivele cu care ne-a obisnuit.
De mentionat ca am jucat cam pe toate modelele aprox recente ca: SNES, Gameboy,SEGA Mega Drive, Xbox.

Legat de Xbox360, pot spune ca bate PS3 la anumite capitole cum ar fi LIVE, controllerul ca ergonomie si design(butoanele insa ca feedback le prefer pe cele de PS3).
Multe titluri exclusive din libraria 360, mi-as fi dorit sa fie si pe PS3, cel putin primele doua Halo le consider capodopere, la fel Fable, si lista poate continua.

Cu toate astea o sa raman la PS3, nu au scos inca cei de la Microsoft un titlu care sa ma faca sa imi doresc foarte tare un 360(poate o continuare a celor de la Oddworld Inhabitants a titlurilor Oddworld Stranger's Wrath sau Abe's Oddysee.............., plus ca uneori nu am timp de astea de PS3.............

---------- Post added 19-03-2010 at 03:18 AM ----------

Quote Originally Posted by Luigi View Post
Boooooo ! Pollul e biased catre consolele moderne.

Votul meu merge catre Nintendo Entertainment System. Alea DA jocuri !

Din optiunile prezente... hmm Nu stiu ce sa aleg intre PS2 si PS3. Cred ca o sa merg cu PS3. Chiar daca PS2 mi-a reamintit ce sunt jocurile pe consola, PS3 e ce le place copiilor la moda acum. SUNT LA MODA!
Da intradevar aia de care spui tu ca sunt la "MODA" isi aleg jocurile dupa poza de pe coperta.........