Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
Am citit si eu stirea pe undeva, si sint de parere ca Nintendo isi cam da in petec mai ales ca Natal este cu adevarat inovativ, no controler, ringing a bell?
Si ca sa fiu rau: Nintendo nu s-a simtit penibil cind a "imprumutat ideea" de CD, lansata de Sony si Sega din ce tin eu minte, asta dupa ce au sustinut sus si tare ca niciodata nu va fi necesar sa schimbe suportul digital.
LOL. Se vede ca Nintendo nu are o baza de fanboy care sa-i sustina. E nevoie ca oficialii companiei sa vina cu astfel de remarci. Asta e partea intr-adevar jenanta


Cu privire la stirea penibila care se dezbate aici pe ultima pagina:

- TheGameCast a copiat orbeste de la Eurogamer. Daca tot lucreaza la Eurogamer.ro baietii aia penibili de ce nu mentin un singur site si macar ala sa fie bun?
- Macar EuroGamer citeaza sursa originala a articolului. http://www.techflash.com/seattle/201...ect_natal.html
- Iata ce spune sursa originala:

You'll need some space to move your body and swing your arms without banging into the coffee table.
That's the back edge of the space to be taken into account by the Natal sensors.
Ce chestie. 4 metri e chiar mai mult decat 8 picioare cat are Nintendo Wii. Deci de fapt stirea e una pozitiva, range-ul e mai mare decat la Wii si "recomandarea" la 4 metri se refera de fapt la jocuri precum Ricochet (disponibil la E3 anul trecut daca va aduceti aminte) si e optima ca sa nu riscati sa dati un picior in LCD.
Recomandarea asta nu are de ce sa fie aplicabila in cazul unui joc de racing sau a unei conversatii cu Milo.

Ca de obicei, se posteaza o stire si fiecare intelege [strike]ce vrea[/strike] dupa cum e platit.