Quote Originally Posted by Wickyz View Post
Treaba cu DLCul Kepzy nu stiu de ce te deranjeaza. Doar nu ai platit nimic in plus (ai VIP code). Aceasta 'mecanica' a fost introdusa pentru a mai stopa din vanzarea Second Hand a jocurilor si a creste vanz ce lor sigilate.
Financiar nu m-a deranjat dar odata achizitionat, un bun, de orice natura , imi da dreptul sa-l folosesc asa cum vreau si in principiu si sa-l dau mai departe, pe bani sau fara , EA nu are dreptul sa-mi limiteze drepturile de folosinta pe care le-am platit in totalitatea celor oferite de acest joc,

E ca si cum ai cumparat o masina noua si nu o poti vinde pt ca firma producatoare iti limiteaza acesul la unele servicii daca o instrainezi si ei pierd o vanzare noua , cel care cumpara doreste sa aiba aces full la tot ce inseamna produsul respectiv( masina) si nu o sa achizitioneze SH.

Dreptul de folosinta si toate drepturile dobandite dintr-un bun dobandit se numeste uzufruct ( izvor de drept) . Daca faceau DLC-ul separat era altceva, era ceva optional nu inclus in produs, platit dar deblocat doar pt unica folosinta.

Maine poimane o sa scoata astia si masini de spalat cu inregistrare amprentala, daca vinzi masina de spalat si amprenta nu e amprenta initiala o sa spele semi-automat nu automat pt ca nu vrea nimeni sa piarda din vanzarea SH si asa nu o sa ti-o cumpere nimeni( daca mor si imi ramane jocul mostenire fiului meu el o sa dea bani sa deblocheze ceva ce tatal lui a platit deja , sa nu-mi spuneti ca foloseste acelasi cont ca se pot intampla multe cu el, banari etc.). Stiu ca exemplele par aiurea dar mie nu-mi suna corect smecheriile cu blocarea contentului pt disk pt a nu avea pierderi in vanzari.

scuze pt postul lung